מאמרים

האם האינטרנט מוכר מספיק? - חלק 2

גם פרסום אופטימי ביותר מעמיד את תחזיותיה של הרשת בסימן שאלה גדול. מסיבה די ברורה אנשים עדיין נרתעים מלהעביר את כל כובד המשקל לרשת אם בכלל. שני דברים חסרים למרבית האנשים בכדי שישבר איזה מחסום שעדיין קייםף
1. בטחון ואמונה בסליקה האינטרנטית
2. חשש מלאבד את חווית הקנייה אשר כל כך אהובה על כולם
עם הסעיף הראשון אין יותר מידי מה להתמודד. ככל שיחלוף הזמן יגדל מעגל הבוטחים באינטרנט ולא יהיו יותר מידי אנשים שירגישו נח לומר שיש להם עדיין חשש מפעולות של רכש ברשת האינטרנט. שאלה של מסה קריטית שצריך לעבור אותה. ככל שאותם אנשים שעדיין מביעים חשש מפני סליקה באינטרנט יפגשו אנשים ממעגלים קרובים אליהם אשר מבצעים רכש דרך האינטרנט לשביעות רצונם, כך ילך ויוסר החשש שלהם שכרגע הוא טבעי מאד.
עם הסעיף השני, הדרך להתמודדות היא דרך מחירים ושרות אטרקטיבים. חווית הקניות הפכה להיות הרבה יותר עוצמתית מן המשמעות האמיתי שלה, עבור רבים מדובר בבילוי לכל דבר. אין ספק כי זהו טרנד שיחלוף משום שההנאה הזו גורמת למיליוני משפחות מכל רחבי העולם לקרוס כלכלית ולהכנס לחובות עצומים. יצר הבזבוז שהפך לבלתי מרוסן בעולם המערבי יהיה חייב למצות את עצמו. אמנם היצר הזה עשוי להתעורר גם מול פרסום בגוגל, אך אין ספק שהוא יקבל מכה ניצחת והנוחות לצד המחיר, ייגברו על כל שיקול.

חזרה לחלק ראשון